Oznakowanie organizacji ruchu w garażu podziemnym

Oznakowanie organizacji ruchu w garażu podziemnym

Oznakowanie garażu podziemnego zapewnia bezpieczeństwo użytkowników obiektu, organizuje ruch i minimalizuje ryzyko wypadków. Ponadto oznkowanie parkingu wielopoziomowego usprawnia przemieszczanie się osób i pojazdów i precyzyjnie organizuje przestrzeń budynku.

Regulacje prawne oznakowania parkingów i garaży

Elementy oznakowania parkingu, już na etapie projektowania, warunkują konstrukcję obiektu i jego poszczególnych poziomów. Wszelkie zagadnienia techniczne regulują przepisy prawne, a przede wszystkim Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. Jeden z przepisów skrupulatnie określa wymiary miejsc postojowych: auta osobowego - minimum 2.3 metra szerokości i 5 metrów długości; auta ciężarowego - 3.6 metra szerokości i 8 metrów długości; autobusu - 4 metry szerokości i 10 metrów długości. Krawędź stanowiska postojowego musi być odległa o co najmniej 30 centymrtrów od ściany i 10 centymetrów od słupa.

Elementy oznakowania parkingów

Elementy organizacji ruchu w garażu podziemnym dzielą się na poziome - lienie i pasy, piktogramy wydzielające miejsca postojowe, stanowiska dla aut osób niepełnosprawnych czy strefy ładowania aut elektrycznych, i pionowe - jak znaki nakazu, zakazu. Wszystkie pełnią funkcję informacyjną i ostrzegwaczą dla użytkowników parkingu.

Oznaczenia poziome wykonuje się także z żywicy epoksydowej, która jest trwalsza od wykorzystywanych farb akrylowych i drogowych.

Jako firma zaujmujemy się nie tylko wykonaniem posadzek żywicznych w garażach podziemnych i parkingach wzielopoziomowych, ale wykonujemy także ich oznakowanie, szczególnie poziome. Jeżeli potrzebujesz wykonać posadzke żywiczną w garażu i organizację ruchu, skontaktuj się z nami.